ročník 43/2002:
                   
028Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Subjektivní balvan „nábožných“?
Zastavení
Přece nebudeš krást!
Co o tom čteme v bibli:
Hřích? Polibte mi šos...
Co pro vás znamená hřích?
Jak jsme si to představovali?
Co o tom vyznáváme?
Co si pod tím představujete?
Zachovat rovinu lidství
Má cenu dál pokračovat?
Tisíc a jedna noc
Televize a povodňová konta
Buty - Normale
Česko-slovenská &bdqo;školka“ v Břeclavi
Finsky jsem uměla říct jen Hyvaa paivaa... 2.
Touha po životě
Ještě mi oči tíží sen
Boží soud!
K homosexualitě v manželství
Povodně aneb v naději nad ději
Lití Olova
Soutěž
Jsi moře
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
Zprávy  
Ještě mi oči tíží sen
Samuel Titěra
 
Biblické kurzy se konají nepřetržitě už pěkně dlouho a svým způsobem patří k pilířům aktivního života evangelické mládeže. Není lehké o nich zpravovat a psát, když Ti, kteří jezdí, vědí, o co jde, a netřeba jim něco připomínat. Jak ale nalákat ty, kdo nemají žádnou zkušenost? Psaní o společném povídání, zábavě, muzice, ztišeních i jídle už mi připadá stokrát omílané. Navíc se to všechno hrozně těžko dokazuje.
    A tak si myslím, že nejvěrnější zprávou o křížlickém letním kurzu pro mládež je zlomek z toho, co pod vlivem atmosféry vzniklo. Co vzniká a roste v našich srdcích a myslích je těžké předat, o tuhle písničku se s Vámi můžeme podělit. Jde sice o parafrázi, ale ve vší úctě k Luďkovi Rejchrtovi. Jeho původní písnička je stejně jedna z nejmilejších - i mezi cynickou mládeží.
 
    PS: Již delší dobu vážně uvažujeme o zřízení oficiálních internetových stránek kurzů pro mládež. Ty by měly obsahovat víc než jen kusé zprávy, snad se jich dočkáme v dohledné době.
 
upravena piesonka z kancionálu
 
 
 
Reakce  
Boží soud!
Jaroslav Plecháček
 
Nemohu nereagovat na článek Tomáše Matějovské-ho v Bratrstvu č. 6.
\     Takže Boží soud neexistuje... respektive - existuje s tím, že u soudního dvoru je připraven dobrý pastýř, a každému je zároveň odpuštěno. Pěkná fraška!
    Samozřejmě, že Bůh nesoudí ztraceného syna (vždyť se sám vrátil), ale soudí a odsoudí - ty, kteří se nevrátili a nevrátí.
    Protože Jan Keřkovský ve vedlejší úvaze spěje rovněž k myšlence všeobecné amnestie, děsím se toho, že nikdo z Vás už nevěří v Boží trest.
    Jenom láska, jistě, hlavně ta s velkým ''L''. A tak si mažte med kolem pusy, a oblbujte sebe i jiné. Místo boha - Hospodina jste vytvořili boha - Lásku. No, gratuluju...
    Ale zpět k šestému vydání Bratrstva. Je zajímavé, že stačí zalistovat o dvě stránky dál k anketě ''Co si pod tím představujeme.'' Většina studentů, studentek i ostatních účastníků Boží soud nezpochybňuje. Má o něm představu. Zaznívá zde i nekompromisní ''Ti po pravici budou navěky přebývat s Bohem. Ti druzí půjdou do pekla.'' Škoda, že to neznělo hned v úvodu časopisu.
    Proč Matějovští a jim podobní udělali z ČCE spolek humanistů hlásajících všeobecnou lásku a přátelství, nikoliv lid oslavující Boží skutky?
 
Reakce  
K homosexualitě v manželství
Daniel Matějka, farář, České Budějovice
 
Vážená redakce,
    reaguji na článek MUDr. Jana Zbytovského o Homosexualitě v manželství. Nejsem přesvědčen o tom, že je správné tak jednostranně zveřejňovat názory, které jsou velmi sporné. Jde o větu: O homosexualitě dnes víme, že jako základní dispozice je vrozená... Opravdu to víme? Nebo na to stačí mít jenom svůj názor? Po církvi koluje práce MUDr Š. Ruckého . Myslím, že by bylo dobré, aby na tuto práci odpověděl MUDr. Zbytovský a jistě by bylo vhodné dát prostor i MUDr. Ruckému (ze Slezské luterské církve).
 
 
 
Diskusní fórum k článku Ještě mi oči tíží sen:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku Boží soud!:    | vložit příspěvek |
 
 
Diskusní fórum k článku K homosexualitě v manželství:    | vložit příspěvek |