ročník 50/2009:
                   
117Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Čtěte Bibli, tam to všechno je.
Berojský žid – náš vzor! (čti Sk 17,1-12)
Čti a rozuměj (čili jak číst Bibli)
Vybli bibli!
Kempování ve Strmilově
S Jirkou a Vilíkem na lovu zeleného bobříka
Zajímavosti o B/bibli
Architektura hliněných nádob
My evangelíci jsme trochu autisti
Ticho
Vlčkovicefest 2011
Dobře utajená mládež
Shakespeare a jeviště svět
12 z Ruska
Všimli jsme si
EA Praha běžela pro Afriku
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
VŠIMLI JSME SI
Olcha Richterová

Chuck Norris se dostane na signály.cz i bez registrace
"A nejen on! Teď se na signály.cz bez registrace dostane i všech 750 000 000 uživatelů Facebooku." Takhle začíná propagace webu, který spojuje přes 20 tisíc mladých Čechů hlásících se k nějaké křesťanské církvi. Kdo má účet na Facebooku, může si ho se Signály propojit na jedno kliknutí, a kdo ho nemá, může se na web, který je zatím hodně katolický, ale rád by byl ekumenický, jít podívat a využít seznam akcí, nebo se třeba podívat na blogy. A zjistit, proč zrovna Chuck Norris.

Pojeďte do kostela na kole!
Již čtvrtý ročník se koná 18. září. Jeďte, vyfoťte sebe i další cyklonávštěvníky bohoslužeb a fotky pošlete na kontakt uvedený zde: http://dokostelanakole.cz/.
Další víkend se bude v Praze konat velká „cykloslavnost" ve městě - sdružení Auto-mat a zelenamapa.cz zvou na Velkou podzimní cyklojízdu a festival Zažít město jinak. - Svištět si po magistrále na bicyklu je totiž fakt jízda, za kterou se jindy platí hodně draze. Nebo si jen tak zajamovat v ulicích...

Církevní majetek přispěl za 60 let do státní kasy částkou 150 miliard korun
Joel Ruml, v současné době nejen náš synodní senior, ale i předseda Ekumenické rady církví v ČR, v rozhovoru na aktualne.cz upozorňuje, že stát na církvích za ty roky, kdy užíval zabavený majetek, rozhodně neprodělal. Jde o výpočty Národohospodářského ústavu AV, po kterém je chtěla v r. 2008 Topolánkova vláda, a znějí následovně: 220 miliard korun (od r. 1948). Za tu dobu stát církvím vyplatil asi 70 miliard. Čistý zisk - viz titulek.

Ohodnoťte svého pastýře
Němci to můžou udělat jednoduše na http://hirtenbarometer.de/. A navzdory protestům ze strany některých církevních představitelů to nemá být bič na nedobré kazatele, ale spíš prostředek dialogu a způsob, jak povzbudit ty, kteří nevědí, jaký sbor či farář je třeba v novém místě bydliště dobrý, a tak radši nechodí nikam.

Hladomor, plundrování, bankrot a Biblický impulz
Takhle vypadaly titulky z konce července a začátku srpna. Somálské ženy, které prošly pouští, hořící Londýn, krach eurozóny i USA. Něco přece chybělo - odkaz na http://biblickyimpulz.cz/, který umožňuje pozitivní akci. Jeden večer s Biblí, který buď zorganizujete, nebo se ho zúčastníte - v místě studia či bydliště. Vřele doporučujeme! I když to nebude na titulních stránkách... 
 
VŠIMLI JSME SI