ročník 52/2011:
                   
117Bratrstvo
 
OBSAH:
Titulní stránka
Čtěte Bibli, tam to všechno je.
Berojský žid – náš vzor! (čti Sk 17,1-12)
Čti a rozuměj (čili jak číst Bibli)
Vybli bibli!
Kempování ve Strmilově
S Jirkou a Vilíkem na lovu zeleného bobříka
Zajímavosti o B/bibli
Architektura hliněných nádob
My evangelíci jsme trochu autisti
Ticho
Vlčkovicefest 2011
Dobře utajená mládež
Shakespeare a jeviště svět
12 z Ruska
Všimli jsme si
EA Praha běžela pro Afriku
Zprávy a oznámení

Úvodní stránka
Formátovat
pro tisk

Textová verze
PDF verze
Archiv
Rejstřík
Zpěvník Bratrstva
E-mail
Objednávka
Návštěvní kniha
 
WEBowsky pocitadlo ZEAL
počítadlo ZEAL
 
Vyhledávání:ikonky pro vás
ikonka Bratrstva
detaily

Grafické prvky jsou vytvořeny, nebo upraveny programem GIMP
Webové stránky jsou vytvořeny pomocí html editiru Quanta
To všechno je vytvořeno na počítači s OS Linux!

 
 
 
 
 
VLČKOVICEFEST 2011
Kolja Ivaskiv

VlčkoviceFest 2011

No, milí čtenáři, jestlipak pamatujete na to, jak jsem se vaše ucho snažil těšit v červnu před prázdninami? Psal jsem o vyjících vlcích Martiny Trchové. Dnes budu ve vyprávění o vlcích pokračovat, ovšem nebudou to vlci nějakého interpreta, nýbrž vlci, kteří zorganizovali festival ve vísce Vlčkovice, nedaleko Benešova.
Obrovský statek s fungujícím ovčínem, bytovou jednotkou, zámečkem, nedalekým rybníkem, fotbalovým hřištěm zaplnili alternativy chtiví vlci 15 - 17. 7. 2011 a tím se podíleli na již sedmém ročníku benefiční akce VlčkoviceFest. Benefice tohoto festiválku spočívá v tom, že vytěžené peníze jdou na byty pro handicapované lidi, kteří sice mohou samostatně žít, ovšem bez každodenní pomoci se stejně neobejdou. Cíl festivalu je tedy primárně pomoc lidem v nouzi. Každopádně k tomuto cíli vede velmi zajímavá a zábavná třídenní seance, kterou bych vám rád přiblížil.
Jakožto dobrovolník jsem měl možnost nahlédnout do příprav festivalu a dřív než celá akce vypukne seznámit se s vlčí tlupou, která za tím vším stojí. Ta připravila pro návštěvníky velmi pěkné zázemí. Vnitřní a venkovní bar uspokojoval všechny žíznivce pestrou nabídkou nápojů (pampeliškové a šípkové víno…), filmový stan nabídl široké spektrum dokumentů a artfilmů (i s komentářem některých autorů), kávový stan potěšil kdekterého baristu, jídlostan se gurmánsky postaral o základní potřebu všech zúčastněných, sportovní a hooliganské duše si přišly na své v dopoledním fotbalovém turnaji, zámeček poskytuje prostor pro výstavu kdejakého umění… a to jsem na mnoho věcí zapomněl. Zajímavým jevem v organizační tlupě je, že její podstatná část má (více či méně) vystudované školy s humanitním, sociálním zaměřením a pracuje v sociálním sektoru, což, řekl bych, podstatně podporuje chuť i ve volném čase organizovat benefiční akci, kterou lidem dává prostor myslet na druhé.
Co se týče uchotěšícího programu, byl extravagantní a opravdu těšil. Vypíchnout by se dala balkánská dechovka hraná Švédy - Discoteca Yugostyle, dále pak undergroundový MCH Band, známí Už jsme doma, Vyčůrat a spát, Ora et Labora, Lajky a další. Jak vidno, na chuť si zde přijdou posluchači spíše alternativní a punkoví. Stage je postavena v ovčíně, který přes rok normálně obývá houf ovcí (v době festivalu jsou pochopitelně vyhnáni na pastvu  ).
Rozhodně více se s projektem seznámíte na www.statekvlckovice.cz . V případě, že vás akce zaujme a chtěli byste se podílet na jeho organizaci dobrovolnictvím (a je opravdu potřebné), můžete rozhodně kontaktovat organizátory a domluvit se.
VlčkoviceFest je jedinečný malebný festival, rozhodně nesrovnatelný se záplavou všech jiných, v létě přádaných festivalů. Prostředí statku, dobrý organizační tým, pestrý program, mnoho možností seberealizace a okolní příroda vytvářejí nezapomenutelného genia loci, vyklidněnou punkovou atmosféru kdy plnými doušky zakoušíte letní pohodu.

 
 
UCHU PRO POTĚCHU