Anketa
Z čeho máte v životě největší radost?
fotografie  
Zdeněk
Bárta
senátor
51 let
 
fotografie  
Dan
Pikálek
ved. arcidiecézního
katechet. střediska
29 let
Největší radost mám, když udělám radost někomu druhýmu.
 
Největší radost mám vždy ze setkaní s člověkem, když „přeskočí jiskra“, když si máme co říct, porozumíme si, jsme ochotni něco pro sebe udělat - zkrátka „není dobré, aby byl člověk sám“
fotografie  
Jiří
Weinfurter
studentský farář
39 let
 
fotografie  
Václav
Hurt
armádní kaplan
44 let
To asi nemohu tak jednoznačně a absolutně říct o ničem. Ale bez víry a modlitby, bez Krista, by ze mě jakákoli radost hodně rychle vyprchala.
 
Z lásky svých nejbližších, své ženy, svých dětí, svých přátel. A pak také z přírody ze slunce, hor, řek a lesů a z modré oblohy, prostě ze vší té krásy, která nás obklopuje.
fotografie  
Miroslav
Vlk
pražský arcibiskup
70 let
 
fotografie  
Táňa
Fischerová
herečka
 
Ze života, skutečně největší radost mám z toho, že žiju. (Ostatní fakta s tím souvisí a vyplývají - mám ženu, kterou miluji, a 6 dětí, mám rodiče, přátele - mám skvělou práci - žiju v této době a v tomto státě. Není všechno ideální. Ani já nejsem bez chyb, ale je mír a cítím svobodu.
Myslím, že lepší místo a čas mi Bůh nemohl vybrat.
 
Radost mám vždycky, když si uvědomuji, že život je dar a že se mi třeba jen na chvíli podařilo vědomě a s pokorou ho žít. S úctou a láskou k Bohu a ke všem živým tvorům a s vnitřním vyrovnáním.
fotografie  
Miroslav
Rada
akademický malíř
75 let
 
fotografie  
František
Radkovský
plzeňský biskup
62 let
Z rodiny a když mohu jít ráno do ateliéru a malovat.
 
Z čistého svědomí, které je v harmonii s Bohem. Není to mimořádná, jásavá radost, ale spíše tiché zářivé světlo, pronikající celým životem a dávající mu charakter svátečnosti i uprostřed všednosti.
fotografie  
Dušan
Vančura
člen Spirituál
kvintetu, 63 let
 
fotografie  
Lýdie
Roskovcová
synodní kurátorka
65 let
Ze života jako takového. Tím nemám na mysli jenom svůj život; mám rád, když všechno kolem žije, rodí se a roste, a pokud se nové jaro opět zazelená, budu šťasten. Není to sice má jediná radost, ale zveřejním pouze toto.
 
Jsem založením optimistická pesimistka: Vždycky se raduji, že věc dopadla lépe, než jsem si představovala. A každý den mne ujišťuje, že Pán Bůh mi vším, čím mne nechá procházet, slouží k dobrému. A to je radost největší, protože trvá.
fotografie  
Jana
Trusinová
v domácnosti, matka
osmi dětí, 41 let
 
fotografie  
Michal
Kitta
Farář v Hronově
33 let
Z radosti svých blízkých, když sama můžu někomu udělat radost, a teď momentálně mám radost z jednoho narozeného miminka v Holandsku.
 
Největší radost mám z toho, že radost je ovocem Ducha svatého (Gal 5,22). Jinak bych si uždímal ruce na kapesnících.

Bratrstvo 1/2001